Championat 2018
Opdateret 21. oktober
RKV Dressur Hest:
Line B. Andersen/Steengaards Luna 301
Simone B L Kristensen/Parino Macal 55
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 21
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubrann´s Power Ranger 20
Maria Vikkelsø/Shirefarm Archibald 18
Alma Bang Rasmussen/London Nexen 10
Vilde Schulze Matthisen/Qvistorf Diddl Divine 9
Caroline Skov Hansen/Bahlhors Kingsley 8
Laura Sperling/Lobas 4
Caroline Skov Hansen/Jasmin 4
Emilie M Knudsen/Harvest Magic Rain 3
Nanna Larsen/Harvest Magic Rain 3
Helena Espe-Nielsen/Wanilla 3
Heidi Hoffgaard Olsson/Fredendals Georgia 1
Anne Kathrine Frost/Horsebjerg Mellow 1
RKV Spring Hest:
Louise Reimann/Katrinekysts Wonder 56
Anne Lindgreen/Caramba 18
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 17
Anne Lundgreen/Bindie 9
Maria Vikkelsø/Vikkelsøgårds Bentley 2
Vilde Schulze Matthisen/Qvistorf Diddl Divine 1
RKV Dressur Pony:
Filipa Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 105
Live Hyttel/Moglie 72
Laura Krogholt/Adisa 38
Isabella Aagaard Pedersen/Adisa 9
Petrine Rømer Ibsen/Bimmer 4
Elvira Bork Christensen/Silke 4
Alba Vega/Bimmer 2
Marthina Weicher/Bimmer 1
RKV Spring Pony:
Emily Flintegaard Ehlert/Whos Spot On 69
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 66
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 29
Emily Flintegaard Ehlert/Nalle 27
Alicia Vikkelsø/Vikkelsøgårds Buddy 10
Elvira Bork Christensen/Silke 6
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly 1
Emily Flintegaard Ehlert/Firhøjs June 1
Andre Discipliner:
Daniella Kleemann Bølcko/Magnolias Jessica 7
Emily Flintegaard Ehlert/Whos Spot On 3
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 2
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 2
RKV Rideskole Championat Dressur & Spring:
(Her er det rytteren der tæller)
Elvira Bork Christensen 7
Petrine Rømer Ibsen 4
Laura Sperling 4
Nanna Larsen 3
Helena Espe-Nielsen 3
Emilie M Knudsen 3
Alba Vega 2
Marthina Weicher 1
Anne Kathrine Frost 1
Aksel Pedersens Mindepokal:
(ALLE resultater samlet: Dressur/spring/andre & hest/pony)
Line B. Andersen/Steengaards Luna 301
Filipa Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 105
Live Hyttel/Moglie 72
Emily Flintegaard Ehlert/Whos Spot On 72
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 68
Louise Reimann/Katrinekysts Wonder 56
Simone B L Kristensen/Parino Macal 55
Laura Krogholt/Adisa 38
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 31
Emily Flintegaard Ehlert/Nalle 27
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 21
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubrann´s Power Ranger 20
Maria Vikkelsø/Shirefarm Archibald 18
Anne Lindgreen/Caramba 18
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 17
Vilde Schulze Matthisen/Qvistorf Diddl Divine 10
Alicia Vikkelsø/Vikkelsøgårds Buddy 10
Elvira Bork Christensen/Silke 10
Alma Bang Rasmussen/London Nexen 10
Isabella Aagaard Pedersen/Adisa 9
Caroline Skov Hansen/Bahlhors Kingsley 8
Daniella Kleemann Bølcko/Magnolias Jessica 7
Petrine Rømer Ibsen/Bimmer 4
Laura Sperling/Lobas 4
Caroline Skov Hansen/Jasmin 4
Nanna Larsen/Harvest Magic Rain 3
Helena Espe-Nielsen/Wanilla 3
Emilie M Knudsen/Harvest Magic Rain 3
Maria Vikkelsø/Vikkelsøgårds Bentley 2
Alba Vega/Bimmer 2
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly 1
Emily Flintegaard Ehlert/Firhøjs June 1
Heidi Hoffgaard Olsson/Fredendals Georgia 1
Marthina Weicher/Bimmer 1
Anne Kathrine Frost/Horsebjerg Mellow 1
Verner Olsson´s Mindestage:
(ALLE resultater samlet KUN fra A, B, C & Int. Kl. i Dressur/spring/andre & hest/pony)
Line B. Andersen/Steengaards Luna 253
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 66
Live Hyttel/Moglie 61
Louise Reimann/Katrinekysts Wonder 56
Emily Flintegaard Ehlert/Whos Spot On 56
Simone B L Kristensen/Parino Macal 55
Emily Flintegaard Ehlert/Nalle 18
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 12
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 4
Daniella Kleemann Bølcko/Magnolias Jessica 3