Championat 2018
Opdateret 9. august
RKV Dressur Hest:
Line B. Andersen/Steengaards Luna 263
Simone B L Kristensen/Parino Macal 55
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubrann´s Power Ranger 20
Maria Vikkelsø/Shirefarm Archibald 12
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 11
Caroline Skov Hansen/Bahlhors Kingsley 8
Laura Sperling/Lobas 4
Caroline Skov Hansen/Jasmin 4
Alma Bang Rasmussen/London Nexen 3
Emilie M Knudsen/Harvest Magic Rain 3
Nanna Larsen/Harvest Magic Rain 3
Helena Espe-Nielsen/Wanilla 3
Heidi Hoffgaard Olsson/Fredendals Georgia 1
Anne Kathrine Frost/Horsebjerg Mellow 1
RKV Spring Hest:
Louise Reimann/Katrinekysts Wonder 56
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 6
Anne Lindgreen/Caramba 6
Maria Vikkelsø/Vikkelsøgårds Bentley 2
RKV Dressur Pony:
Filipa Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 63
Live Hyttel/Moglie 48
Laura Krogholt/Adisa 27
Isabella Aagaard Pedersen/Adisa 4
Petrine Rømer Ibsen/Bimmer 4
Elvira Bork Christensen/Silke 3
Alba Vega/Bimmer 2
Marthina Weicher/Bimmer 1
RKV Spring Pony:
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 66
Emily Flintegaard Ehlert/Nalle 27
Emily Flintegaard Ehlert/Whos Spot On 15
Alicia Vikkelsø/Vikkelsøgårds Buddy 8
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 5
Elvira Bork Christensen/Silke 3
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly 1
Emily Flintegaard Ehlert/Firhøjs June 1
Andre Discipliner:
Daniella Kleemann Bølcko/Magnolias Jessica 7
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 2
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 1
RKV Rideskole Championat Dressur & Spring:
(Her er det rytteren der tæller)
Petrine Rømer Ibsen 4
Laura Sperling 4
Elvira Bork Christensen 3
Nanna Larsen 3
Helena Espe-Nielsen 3
Emilie M Knudsen 3
Alba Vega 2
Marthina Weicher 1
Anne Kathrine Frost 1
Aksel Pedersens Mindepokal:
(ALLE resultater samlet: Dressur/spring/andre & hest/pony)
Line B. Andersen/Steengaards Luna 263
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 68
Filipa Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 63
Louise Reimann/Katrinekysts Wonder 56
Simone B L Kristensen/Parino Macal 55
Live Hyttel/Moglie 48
Emily Flintegaard Ehlert/Nalle 27
Laura Krogholt/Adisa 27
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubrann´s Power Ranger 20
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 15
Emily Flintegaard Ehlert/Whos Spot On 15
Maria Vikkelsø/Shirefarm Archibald 12
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 11
Caroline Skov Hansen/Bahlhors Kingsley 8
Alicia Vikkelsø/Vikkelsøgårds Buddy 8
Daniella Kleemann Bølcko/Magnolias Jessica 7
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 6
Elvira Bork Christensen/Silke 6
Anne Lindgreen/Caramba 6
Isabella Aagaard Pedersen/Adisa 4
Petrine Rømer Ibsen/Bimmer 4
Laura Sperling/Lobas 4
Caroline Skov Hansen/Jasmin 4
Alma Bang Rasmussen/London Nexen 3
Nanna Larsen/Harvest Magic Rain 3
Helena Espe-Nielsen/Wanilla 3
Emilie M Knudsen/Harvest Magic Rain 3
Maria Vikkelsø/Vikkelsøgårds Bentley 2
Alba Vega/Bimmer 2
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly 1
Emily Flintegaard Ehlert/Firhøjs June 1
Heidi Hoffgaard Olsson/Fredendals Georgia 1
Marthina Weicher/Bimmer 1
Anne Kathrine Frost/Horsebjerg Mellow 1
Verner Olsson´s Mindestage:
(ALLE resultater samlet KUN fra A, B, C & Int. Kl. i Dressur/spring/andre & hest/pony)
Line B. Andersen/Steengaards Luna 215
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 66
Louise Reimann/Katrinekysts Wonder 56
Simone B L Kristensen/Parino Macal 55
Live Hyttel/Moglie 37
Emily Flintegaard Ehlert/Nalle 18
Emily Flintegaard Ehlert/Whos Spot On 15
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 6
Daniella Kleemann Bølcko/Magnolias Jessica 3