Championat 2014
Jeanett Sørensen
RKV Dressur Hest:
Line Andersen/Steensgaards Luna 211
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 41
Stine Bovien/Red Power 38
Simone B L Kristensen/Parino Macal 27
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 14
Line Andersen/Fanny 14
Louise Lund Rants/Agersbøls Smilla 11
Sofie Grube/Zomar 5
Tirsa Breinholdt/Beauty 5
Nana Wegelbye/Horsebjerg Jacquella 4
Janet Christensen/Horsebjerg Giovanni 4
Karoline Sørensen/Horsebjerg Meadow 3
RKV Spring Hest:
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 156
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 40
Simone B L Kristensen/Katrinelysts Wonder 6
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 4
Stine Bovien/Red Power 3
Line Andersen/Neubran´s Power Ranger 3
RKV Dressur Pony:
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 266
Laura Vulpius/Nørregårdens Eros 80
Hannah Holck Rosenberg/Klaus Dot Com Sepovinen 68
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 37
Emma Brath Hansen/Amadeus 27
Sigrid Kristine Høj Christensen/Eros Stengård 23
Ida Krogholt/Filippa 22
Alma Bang/Laibek´s Fulton 19
Julie Brath Hansen/Amadeus 18
Filipa Bang/Bimmer 15
Rikke Hansen/Ahorns Supreme 10
Laura Krogholt/Bimmer 8
Alma Bang Rasmussen/Rosie 7
Marie Schwaner/Pjuske 7
Katharina Sloth/Kazim OX 7
Signe Munch/Silke 7
Laura   Hansen/Silke 5
Maja Illum Andersen/Pjuske 5
Emilia Bonito/Simone 5
Laura Lambert/Pjuske 5
Rose Lange/Pjuske 5
Josefine Schmidt-Jensen/Utopia 5
Josefina Sforzini/Utopia 5
Julie Fog/Pjuske 4
Caroline Planch Larsen/Utopia 4
Freja Baasch/Silke 4
Liva Hyttel/Pjuske 4
Sofie Munch/Filippa 4
Julie Ryborg Celta/Lucay 3
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 2
Maja Illum Andersen/Bimmer 2
RKV Spring Pony:
Emilie Christine Olling Larsen/Chanel 136
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 1
RKV Rideskole Championat Dressur & Spring:
(Her er det rytteren der tæller)
Ida Krogholt 17
Filipa Bang 15
Laura Krogholt 8
Alma Bang Rasmussen 7
Marie Schwaner 7
Maja Illum Andersen 7
Signe Munch 7
Laura Hansen 5
Sofie Grube 5
Laura Lambert 5
Rose Lange 5
Josefine Schmidt-Jensen 5
Josefina Sforzini 5
Julie Fog 4
Nana Wegelbye 4
Freja Baasch 4
Caroline Planch Larsen 4
Liva Hyttel 4
Sofie Munch 4
Nicoline Ryborg Celta 2
Aksel Pedersens Mindepokal:
(ALLE resultater samlet: Dressur/spring & hest/pony)
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 266
Line Andersen/Steensgaards Luna 211
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 156
Emilie Christine Olling Larsen/Chanel 136
Laura Vulpius/Nørregårdens Eros 80
Hannah Holck Rosenberg/Klaus Dot Com Sepovinen 68
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 45
Stine Bovien/Red Power 41
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 40
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 38
Simone B L Kristensen/Parino Macal 27
Emma Brath Hansen/Amadeus 27
Sigrid Kristine Høj Christensen/Eros Stengård 23
Ida Krogholt/Filippa 22
Alma Bang/Laibek´s Fulton 19
Julie Brath Hansen/Amadeus 18
Filipa Bang/Bimmer 15
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 14
Line Andersen/Fanny 14
Louise Lund Rants/Agersbøls Smilla 11
Rikke Hansen/Ahorns Supreme 10
Laura Krogholt/Bimmer 8
Alma Bang Rasmussen/Rosie 7
Marie Schwaner/Pjuske 7
Katharina Sloth/Kazim OX 7
Signe Munch/Silke 7
Simone B L Kristensen/Katrinelysts Wonder 6
Laura   Hansen/Silke 5
Maja Illum Andersen/Pjuske 5
Sofie Grube/Zomar 5
Emilia Bonito/Simone 5
Laura Lambert/Pjuske 5
Rose Lange/Pjuske 5
Tirsa Breinholdt/Beauty 5
Josefine Schmidt-Jensen/Utopia 5
Josefina Sforzini/Utopia 5
Julie Fog/Pjuske 4
Nana Wegelbye/Horsebjerg Jacquella 4
Caroline Planch Larsen/Utopia 4
Freja Baasch/Silke 4
Janet Christensen/Horsebjerg Giovanni 4
Liva Hyttel/Pjuske 4
Sofie Munch/Filippa 4
Line Andersen/Neubran´s Power Ranger 3
Karoline Sørensen/Horsebjerg Meadow 3
Julie Ryborg Celta/Lucay 3
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 2
Maja Illum Andersen/Bimmer 2
Verner Olsson´s Mindestage:
(ALLE resultater samlet KUN fra C-klasser: Dressur/spring & hest/pony)
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 110
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 50
Line Andersen/Steensgaards Luna 32
Laura Vulpius/Nørregårdens Eros 30
Emilie Christine Olling Larsen/Chanel 18
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 17
Hannah Holck Rosenberg/Klaus Dot Com Sepovinen 10