championatsliste 2013
Jeanett Sørensen

RKV Dressur Hest:
Stine Bovien/Red Power 91
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Tarentino 53
Isabella Nagel/Pascal af Egensevang 36
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 28
Rikke Ihle/Elleslettegårds Juvel 26
Caroline Skov Hansen/Sakina 24
Tirsa Breinholdt/Beauty 18
Frederikke Nielsen/Horsebjerg Jacquella 14
Line Andersen/Hoffgaards Anton 13
Gabriella Paulsen/Horsebjerg Jenny 12
Simone B L Kristensen/Parino Macal 10
Heidi H. Olsson/Neubran's Power Ranger 9
Sofie Grube/Zomar 7
Katrine Kragh-Sørensen/Horsebjerg Jacquella 7
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 7
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Giovanni 4
RKV Spring Hest:
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 134
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 53
Stine Bovien/Red Power 10
Line Andersen/Neubran´s Power Ranger 3
RKV Dressur Pony:
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 120
Laura Vulpius/Nørregårdens Eros 94
Rikke Hansen/Ahorns Suprime 71
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 25
Julie Hansen/Bimmer 12
Emma Brath Hansen/Pjuske 11
Alma Bang/Rosie 11
Emilie Hemmingsen/Bimmer 11
Victoria Arborg/Bimmer 11
Filipa Bang Rasmussen/Bimmer 11
Simone B L Kristensen/Pasadina 10
Rebekka Hollænder/Filippa 8
Caroline Hemmingsen/Pjuske 8
Ida Krogholt/Filippa 8
Monika Mastek/Mikado 7
Isabella Bruchloher/Bimmer 7
Sandra Bryde Andersen/Rasmus 5
Laura Krogholt/Bimmer 5
Simone B L Kristensen/Sacha 4
Isabella Aagaard/Ronja 4
Laura Hansen/Silke 4
Marie Palmkvist/Utopia 4
Elvira Bork Christensen/Bimmer 4
Rebekka Damkjær/Silke 3
Maria Schwaner/Pjuske 3
Maja Friborg/Pjuske 3
Cajsa/Bimmer 3
Maria Schwaner/Filippa 3
Mathilde White/Pjuske 3
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 2
Sarah Brysting/Pjuske 2
RKV Spring Pony:
Emilie Christine Olling Larsen/Chanel 54
Rikke Hansen/Ahorns Suprime 9
RKV Rideskole Championat Dressur & Spring:
(Her er det rytteren der tæller)
Frederikke Nielsen 14
Gabriella Paulsen 12
Julie Hansen 12
Alma Bang 11
Emilie Hemmingsen 11
Emma Brath Hansen 11
Filipa Bang Rasmussen 11
Victoria Arborg 11
Caroline Hemmingsen 8
Ida Krogholt 8
Rebekka Hollænder 8
Isabella Bruchloher 7
Katrine Kragh-Sørensen 7
Monika Mastek 7
Sofie Grube 7
Maria Schwaner 6
Laura Krogholt 5
Sandra Bryde Andersen 5
Isabella Aagaard 4
Laura Hansen 4
Marie Palmkvist 4
Elvira Bork Christensen 4
Maja Friborg 3
Rebekka Damkjær 3
Cajsa 3
Mathilde White/Pjuske 3
Nicoline Ryborg Celta 2
Sarah Brysting 2
Aksel Pedersens Mindepokal:
(ALLE resultater samlet: Dressur/spring & hest/pony)
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 134
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 120
Stine Bovien/Red Power 101
Laura Vulpius/Nørregårdens Eros 94
Rikke Hansen/Ahorns Suprime 80
Emilie Christine Olling Larsen/Chanel 54
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 53
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Tarentino 53
Isabella Nagel/Pascal af Egensevang 36
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 32
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 28
Rikke Ihle/Elleslettegårds Juvel 26
Caroline Skov Hansen/Sakina 24
Tirsa Breinholdt/Beauty 18
Frederikke Nielsen/Horsebjerg Jacquella 14
Line Andersen/Hoffgaards Anton 13
Gabriella Paulsen/Horsebjerg Jenny 12
Julie Hansen/Bimmer 12
Emma Brath Hansen/Pjuske 11
Alma Bang/Rosie 11
Emilie Hemmingsen/Bimmer 11
Victoria Arborg/Bimmer 11
Filipa Bang Rasmussen/Bimmer 11
Simone B L Kristensen/Pasadina 10
Simone B L Kristensen/Parino Macal 10
Heidi H. Olsson/Neubran's Power Ranger 9
Rebekka Hollænder/Filippa 8
Caroline Hemmingsen/Pjuske 8
Ida Krogholt/Filippa 8
Sofie Grube/Zomar 7
Monika Mastek/Mikado 7
Katrine Kragh-Sørensen/Horsebjerg Jacquella 7
Isabella Bruchloher/Bimmer 7
Sandra Bryde Andersen/Rasmus 5
Laura Krogholt/Bimmer 5
Simone B L Kristensen/Sacha 4
Isabella Aagaard/Ronja 4
Laura Hansen/Silke 4
Marie Palmkvist/Utopia 4
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Giovanni 4
Elvira Bork Christensen/Bimmer 4
Rebekka Damkjær/Silke 3
Marie Schwaner/Pjuske 3
Maja Friborg/Pjuske 3
Line Andersen/Neubran´s Power Ranger 3
Cajsa/Bimmer 3
Maria Schwaner/Filippa 3
Mathilde White/Pjuske 3
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 2
Sarah Brysting/Pjuske 2
Verner Olsson´s Mindestage:
(ALLE resultater samlet KUN fra C-stævner: Dressur/spring & hest/pony)
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 95
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 32
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Tarentino 23
Laura Vulpius/Nørregårdens Eros 23
Simone B L Kristensen/Pasadina 8
Simone B L Kristensen/Parino Macal 5
Rikke Hansen/Ahorns Suprime 5
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Giovanni 1