Championat 2017
Jeanett, afsluttet 1.1.2018
RKV Dressur Hest:
Line B. Andersen/Steengaards Luna 109
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 85
Karoline Sørensen/Horsebjerg Meadow 60
Simone B L Kristensen/Parino Macal 44
Stine Bovien/Bindie 36
Stine Bovien/Stradivarius 34
Signe Henriksen/Skovtoftens Diva 18
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubran´s Power Ranger 18
Ida Krogholt Bonde/Søndergårds Roxy 16
Freja Juel Glim/Skovtoftens Diva 10
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 10
Mette Eiersted/Finório 8
Mie Bisgaard Frederiksen/Lobas 8
Stina Kjeldahl/Neubran´s Peaches 5
Lena Aagaard/Gl. Hvarregårds Verona 5
Heidi Hoffgaard Olsson/Sapio Alstrup 4
RKV Spring Hest:
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 127
Karsten Jakobsen/Caramba 30
Pernille Kaudi/Gl. Hvarregårds Verona 28
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 27
Anne Lindgren/Bindie 9
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 8
Malene Nielsen/Katrinelysts Wonder 5
Karoline Sørensen/Horsebjerg Meadow 3
RKV Dressur Pony:
Alma Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 289
Liva Hyttel/Rolsteds Flora 120
Amalie Johansen/Daugården´s Nitrice 100
Yasmin Holten Udengaard/Campino 43
Filipa Bang Rasmussen/Adisa 33
Elvira Bork Christensen/Silke 28
Emma Brath Hansen/Højgårds Levi 19
Isabella Aagaard Pedersen/Adisa 14
Julie Fog/Wareno 8
Filipa Bang Rasmussen/Bimmer 7
Maja Illum Andersen/Grace 7
Julie Brath Hansen/Højgårds Levi 5
Filipa Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 4
Julie Ryborg Celta/Lucay 3
RKV Spring Pony:
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 58
Julie Ryborg Celta/Spot The Dot 48
Julie Ryborg Celta/Lucay 38
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 27
Elvira Bork Christensen/Pjuske 18
Filipa Bang Rasmussen/Bimmer 6
Julie Ryborg Celta/Silke 6
Alma Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 3
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly 2
Andre Discipliner:
Britta Andersson/Peter Pan 8
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 6
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly 3
RKV Rideskole Championat Dressur & Spring:
(Her er det rytteren der tæller)
Elvira Bork Christensen 20
Ida Krogholt Bonde 16
Filipa Bang Rasmussen 6
Mie Frederiksen 4
Aksel Pedersens Mindepokal:
(ALLE resultater samlet: Dressur/spring & hest/pony)
Alma Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 292
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 127
Liva Hyttel/Rolsteds Flora 120
Line B. Andersen/Steengaards Luna 109
Amalie Johansen/Daugården´s Nitrice 100
Trine Frydendahl Kvist/Coco Chanel 85
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 64
Karoline Sørensen/Horsebjerg Meadow 63
Julie Ryborg Celta/Spot The Dot 48
Simone B L Kristensen/Parino Macal 44
Yasmin Holten Udengaard/Campino 43
Julie Ryborg Celta/Lucay 41
Stine Bovien/Bindie 36
Filipa Bang Rasmussen/Adisa 33
Karsten Jakobsen/Caramba 30
Elvira Bork Christensen/Silke 28
Pernille Kaudi/Gl. Hvarregårds Verona 28
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 27
Emma Brath Hansen/Højgårds Levi 19
Signe Henriksen/Skovtoftens Diva 18
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubran´s Power Ranger 18
Elvira Bork Christensen/Pjuske 18
Ida Krogholt Bonde/Søndergårds Roxy 16
Isabella Aagaard Pedersen/Adisa 14
Filipa Bang Rasmussen/Bimmer 13
Freja Juel Glim/Skovtoftens Diva 10
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 10
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 10
Anne Lindgren/Bindie 9
Mette Eiersted/Finório 8
Britta Andersson/Peter Pan 8
Mie Bisgaard Frederiksen/Lobas 8
Julie Fog/Wareno 8
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 8
Maja Illum Andersen/Grace 7
Julie Ryborg Celta/Silke 6
Stina Kjeldahl/Neubran´s Peaches 5
Emma Brath Hansen/Højgårds Levi 5
Malene Nielsen/Katrinelysts Wonder 5
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly 5
Lena Aagaard/Gl. Hvarregårds Verona 5
Heidi Hoffgaard Olsson/Sapio Alstrup 4
Filipa Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 4
Verner Olsson´s Mindestage:
(ALLE resultater samlet KUN fra C-klasser: Dressur/spring & hest/pony)
Alma Bang Rasmussen/Laibek´s Fulton 540
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 98
Line B. Andersen/Steengaards Luna 93
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 17
Amalie Johansen/Daugården´s Nitrice 15
Simone B L Kristensen/Parino Macal 15
Emily Flintegaard Ehlert/Blondy Boy 13
Julie Ryborg Celta/Spot The Dot 11
Karsten Jakobsen/Caramba 7
Karsten Jakobsen/Sannebo´s Francis Heart 4
Emily Flintegaard Ehlert/Tanggårds Figo 3
Julie Ryborg Celta/Lucay 3