Championat 2015
Jeanett Sørensen
RKV Dressur Hest:
Trine Kvist/Coco Chanel 61
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 55
Line Andersen/Steensgaards Luna 52
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubran´s Power Ranger 43
Ida Krogholt/Søndergårds Roxy 22
Regitze Reck/Neergaard´s Zalia 19
Tirsa Breinholdt/Damgaards Chameur 18
Laura Hansen/Jenny 7
Stine Bovien/Red Power 4
Tine Krogholt/Lillevangs Romeo 4
Sofie Sivert/Wendelboes Gerry 2
RKV Spring Hest:
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 202
Frederik Kjølholm/Katrinelysts Wonder 45
Karsten Jacobsen/Sannebo´s Francis Heart 19
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 17
Karsten Jacobsen/Horsebjerg Meadow 6
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 1
RKV Dressur Pony:
Alma Bang/Laibek´s Fulton 246
Yasmin Holten Udengaard/Asasara Calvin 142
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 135
Filipa Bang/Bimmer 31
Katharina Sloth/Nanchos Next Time 29
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 10
Ida Krogholt/Fillippa 8
Mathilde Dahl/Silke 7
Sofie Munch/Filippa 7
Laura Sperling/Mikado 5
Elvira Bork Christensen/Bimmer 5
Laura Krogholt/Filippa 5
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 4
Julie Ryborg Celta/Lucay 4
Julie Fog/Utopia 2
Signe Munch/Silke 2
RKV Spring Pony:
Emilie Christine Olling Larsen/Chanel 17
Freja Juul Glem/Firhøjs June 8
Yasmin Holten Udengaard/Asasara Calvin 1
Filipa Bang/Bimmer 1
Julie Ryborg Celta/Lucay 1
RKV Rideskole Championat Dressur & Spring:
(Her er det rytteren der tæller)
Ida Krogholt 23
Mathilde Dahl 7
Laura Hansen 7
Filipa Bang 7
Laura Sperling 5
Elvira Bork Christensen 5
Laura Krogholt 5
Nicoline Ryborg Celta 4
Sofie Munch 3
Julie Fog 2
Signe Munch 2
Aksel Pedersens Mindepokal:
(ALLE resultater samlet: Dressur/spring & hest/pony)
Alma Bang/Laibek´s Fulton 246
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 202
Yasmin Holten Udengaard/Asasara Calvin 143
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 135
Trine Kvist/Coco Chanel 61
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 56
Line Andersen/Steensgaards Luna 52
Frederik Kjølholm/Katrinelysts Wonder 45
Heidi Hoffgaard Olsson/Neubran´s Power Ranger 43
Filipa Bang/Bimmer 32
Katharina Sloth/Nanchos Next Time 29
Ida Krogholt/Søndergårds Roxy 22
Karsten Jacobsen/Sannebo´s Francis Heart 19
Regitze Reck/Neergaard´s Zalia 19
Tirsa Breinholdt/Damgaards Chameur 18
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 17
Karoline Sørensen/Baune Frølunde 10
Ida Krogholt/Fillippa 8
Freja Juul Glem/Firhøjs June 8
Mathilde Dahl/Silke 7
Laura Hansen/Jenny 7
Sofie Munch/Filippa 7
Karsten Jacobsen/Horsebjerg Meadow 6
Laura Sperling/Mikado 5
Elvira Bork Christensen/Bimmer 5
Laura Krogholt/Filippa 5
Julie Ryborg Celta/Lucay 5
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 4
Stine Bovien/Red Power 4
Tine Krogholt/Lillevangs Romeo 4
Julie Fog/Utopia 2
Signe Munch/Silke 2
Sofie Sivert/Wendelboes Gerry 2
Verner Olsson´s Mindestage:
(ALLE resultater samlet KUN fra C-klasser: Dressur/spring & hest/pony)
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 153
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 61
Line Andersen/Steensgaards Luna 37
Frederik Kjølholm/Katrinelysts Wonder 9
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 8
Yasmin Holten Udengaard/Asasara Calvin 8
Karsten Jacobsen/Sannebo´s Francis Heart 7
Katharina Sloth/Nanchos Next Time 4