Championat 2016
Jeanett, senest opd.3.1.2017
RKV Dressur Hest:
Line Andersen/Steensgaards Luna 121
Fie Juel Glim/Skovtoftens Diva 77
Katharina Sloth/Neergaard´s Zalia 63
Trine Kvist/Coco Chanel 54
Tea Broeng Madsen/Don Poséidon F.J. 43
Heidi H. Olsson/Neubran´s Power Ranger 40
Mie Bisgaard Frederiksen/Lobas 25
Stine Bovien/Stradivarius 17
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 14
Ida Krogholt/Søndergårds Roxy 12
Line Andersen/Neubranns Peaches 10
Louise Andersen/Horsebjerg Jacquelle 10
Louise Petersen/Docus 5
Lena Aagaard/Gl. Hvarregårds Verona 5
Heidi H. Olsson/Honda 4
RKV Spring Hest:
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 76
Pernille Kaudi/Gl. Hvarregårds Vera 25
Louise Petersen/Docus 20
Frederik Kjølholm/Commandore 7
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 4
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 4
RKV Dressur Pony:
Alma Bang/Laibek's Fulton 483
Amalie Johansen/Daugaarden´s Nitrice 121
Yasmin Holten Udengaard/Campino 98
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 56
Filipa Bang/Bimmer 44
Julie Brath Hansen/Højgårds Levi 30
Laura Krogholt/Filipa 22
Emma Brath Hansen/Højgårds Levi 20
Freja Juel Glim/Firhøjs June 10
Laura Krogholt/Smalagergårds Prins 7
Nicoline Ryborg Celta/Bimmer 4
RKV Spring Pony:
Filipa Bang/Bimmer 88
Emily Flinregaard Ehlert/Tanggårds Figo 60
Julie Ryborg Celta/Lucay 56
Freja Juel Glim/Firhøjs June 14
Alma Bang/Stald Poppels Hope 5
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly (Kim) 2
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 2
Elvira Bork Christensen/Pjuske 2
RKV Rideskole Championat Dressur & Spring:
(Her er det rytteren der tæller)
Filipa Bang 36
Laura Krogholt 22
Mie Bisgaard Frederiksen 18
Louise Andersen 10
Ida Krogholt 4
Nicoline Ryborg Celta 4
Aksel Pedersens Mindepokal:
(ALLE resultater samlet: Dressur/spring & hest/pony)
Alma Bang/Laibek's Fulton 483
Filipa Bang/Bimmer 132
Amalie Johansen/Daugaarden´s Nitrice 121
Line Andersen/Steensgaards Luna 121
Yasmin Holten Udengaard/Campino 98
Fie Juel Glim/Skovtoftens Diva 77
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 76
Katharina Sloth/Neergaard´s Zalia 63
Emily Flinregaard Ehlert/Tanggårds Figo 60
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 56
Julie Ryborg Celta/Lucay 56
Trine Kvist/Coco Chanel 54
Tea Broeng Madsen/Don Poséidon F.J. 43
Heidi H. Olsson/Neubran´s Power Ranger 40
Julie Brath Hansen/Højgårds Levi 30
Louise Petersen/Docus 25
Mie Bisgaard Frederiksen/Lobas 25
Pernille Kaudi/Gl. Hvarregårds Vera 25
Freja Juel Glim/Firhøjs June 24
Laura Krogholt/Filipa 22
Emma Brath Hansen/Højgårds Levi 20
Kamilla Sørensen/Horsebjerg Meadow 18
Stine Bovien/Stradivarius 17
Ida Krogholt/Søndergårds Roxy 12
Line Andersen/Neubranns Peaches 10
Louise Andersen/Horsebjerg Jacquelle 10
Laura Krogholr/Smalagergårds Prins 7
Frederik Kjølholm/Commandore 7
Alma Bang/Stald Poppels Hope 5
Lena Aagaard/Gl. Hvarregårds Verona 5
Heidi H. Olsson/Honda 4
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 4
Nicoline Ryborg Celta/Bimmer 4
Angelina Bomgaard Glashøj/Molly (Kim) 2
Nicoline Ryborg Celta/Ronja 2
Elvira Bork Christensen/Pjuske 2
Verner Olsson´s Mindestage:
(ALLE resultater samlet KUN fra C-klasser: Dressur/spring & hest/pony)
Alma Bang/Laibek's Fulton 351
Emilie Christine Olling Larsen/Tango 128
Louise Reimann/Katrinelysts Wonder 58
Line Andersen/Steensgaards Luna 36
Heidi H. Olsson/Neubran´s Power Ranger 5
Frederik Kjølholm/Commandore 2
Louise Petersen/Docus 1
Louise Reimann/Fabrix D´Asti 1