Championatsliste for RKV 2009
Jeanett Sørensen

Listen er opgjort d.9 Januar 2010 og vinderne markeret med rødt. Et stort tillykke til jer alle

RKV Dressur Hest:
Amalie Skou Hansen/Agersbøls Smilla 488
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Tarantino 240
Line Andersen/Åholms Safir 135
Trine Revsbech/Mille 59
Tine Krogholt/Kirsebærgårdens Rapaccio 56
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Mellow 51
Line Winther/Vangkærs Sebastian 48
Caroline Mathilde Skov Hansen/Logo Diawind 48
Mie Jepsen Pedersen/Rachelieu Uglvig 40
Maria Christensen/Atterupgaards Magdalene 34
Louise Reimann/Royal Future 29
Stine Bovien/Red Power 14
Mercedes Kampmann/Charisma 14
Janet Christensen/Atterupgaards Magdalene 11
Louise Lund Rants/Wonder 9
Isabella Nagel/Pascal af Egensevang 8
Caroline Mathilde Skov Hansen/Zappa 8
Louise Lau/Canduc 8
Karina K. Petersen/Robert 7
Mette Nielsen/Canduc 5
Amanda Christensen/Diesel 5
Amanda Christensen/Canduc 4
Pia Hansen/Lasse Lykkebo 4
RKV Spring Hest:
Katja Aagaard/Charisma 28
Line Andersen/Åholms Safir 12
Simone B. L. Kristensen/Wonder 9
Louise Reimann/Wonder 9
Stine Bovien/Red Power 6
Caroline Mathilde Skov Hansen/Canduc 3
Caroline Mathilde Skov Hansen/Maki 3
RKV Dressur Pony:
Simone B. L. Kristensen/Sacha 97
Simone B. L. Kristensen/Pasadina 39
Rikke Hansen/Bimmer 30
Line Andersen/Mon Amour 28
Malene Møller/My Lady 27
Mie Frederiksen/Pjuske 9
Ida Krogholt/Mikkel 9
Amalie Skou Hansen/Sacha 8
Ida Krogholt/Ronja 5
Rikke Hansen/Lucky Boy 3
Laura Krogholt/Ronja 2
RKV Spring Pony:
Simone B. L. Kristensen/Sacha 34
Caroline Mathilde Skov Hansen/Rasmus 6
Rikke Hansen/Mikkel 6
Rikke Hansen/Bimmer 6
Malene Møller/Mon Amour 6
RKV Junior Rideskole Championat Dressur:
Rikke Hansen/Bimmer 18
Mie Fredeiksen/Pjuske 9
Ida Krogholt/Mikkel 9
Ida Krogholt/Ronja 5
Amanda Christensen/Diesel 5
Amanda Christensen/Canduc 4
Rikke Hansen/Lucky Boy 3
Laura Krogholt/Ronja 2
RKV Senior Rideskole Championat Dressur:
Mette Nielsen/Canduc 5
Pia Hansen/Lasse Lykkebo 4
Verner Olsson´s Pokal:
Amalie Skou Hansen/Agersbøls Smilla 107
Trine Revsbech/Mille 37
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Tarantino 22
Caroline Mathilde Skov Hansen/Logo Diawind 10
Line Andersen/Åholms Safir 9
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Mellow 5
Simone B. L. Kristensen/Sacha 5
Mie Jepsen Pedersen/Rachelieu Uglvig 4
Mette Nielsen/Canduc 2
Amanda Christensen/Diesel 2
Aksel Pedersens Mindepokal: (Top 3)
Amalie Skou Hansen/Agersbøls Smilla 488
Heidi H. Olsson/Horsebjerg Tarantino 240
Line Andersen/Åholms Safir 135