 |
 |
|
 |
 |
Der er nu lavet lidt om her, men vi opfordrer stadig til en sober tone i jeres indlæg.
Mvh Webmonstrene! ;-)
/images/balloons/rnd-sml-lb.gif
/images/balloons/rnd-med-lb.gif
/images/balloons/rnd-lrg-lb.gif
/images/balloons/thg-sml-lb.gif
/images/balloons/thg-med-lb.gif
/images/balloons/thg-lrg-lb.gif
Skrevet af
Vibeke, d.
10-06-2012
hej Laura og Bolette,
Jeg har lagt et link til jeres spørgsmål her på Thylejrens Facebookside - håber, der er nogle, der besvarer dem.
Og til Mette: Takker og bukker! ;-)
Skrevet af
Mette fra Odense, d.
09-06-2012
Hej Vibe og i andre thyboere
Sikke dog en fin hjemmeside I har fået stykket sammen her.
Skrevet af
Bolette, d.
08-06-2012
Kære Webmonstre
Vi er to piger fra en skole i Svendborg, som er ved at lave et skoleprojekt omkring hippiebevægelsen. Vi ville gerne stille jer nogen spørgsmål som vi håber i vil svare på. Vi ville blive meget glade hvis i ville svare hurtigst muligt da vi har deadline tirsdag d. 12/6.
1. Opfatter I jer som hippier? 2. Hvad er forskellen på at bo i Thy lejren da den åbnede og nu? 3. Hvordan er det at leve den livsstil som I gør? 4. Har I fællesøkonomi i lejren? 5. Hvad beskæftiger I jer med til dagligt?
Venlig hilsen Laura og Bolette.
Skrevet af
Volker, d.
28-05-2012
Kære Max, årgang 1997 betyder jo, at du er 15-16 år, og her er det dine forældre du bør tage med på råd.
Vi vil helst have at folk er 18 år eller mere, - jeg håber du forstår.
Altså efterskole-elever må gerne kigge forbi, men ikke drikke eller ryge..
med venlige hilsener, Volker, 54 år
Skrevet af
Vibeke, d.
18-05-2012
|
|
|
Bare et enkelt glas, tak!
|
|
Der er ingen aldersgrænser for at besøge os - men vi forudsætter, at folk er myndige og ansvarlige, hvis de skal ryge og drikke.
Mvh
Skrevet af
Max, d.
18-05-2012
Kunne godt tænke mig at besøge jer. Er der nogle aldersgrænser? Og er i ligeglade med at man fyre op for en fed, selvom man er en årgang 97?
Skrevet af
Jeff, d.
16-05-2012
Hej Vibeke. Har gennem lang tid haft lyst til at besøge lejren. Kun ren hygge og intet andet. Kommer fra midtjyland. Ren personlig interesse.
Skrevet af
Vibeke, d.
16-05-2012
Hej Jeff, du bliver nødt til at tage telt med selv, da vi ikke har de faciliteter, du efterspørger. Og jeg er da nysgerrig: hvem er du, hvor kommer du fra - og hvorfor har du lyst til at sige dav?
Mvh
Skrevet af
Jeff, d.
15-05-2012
Hej deroppe Vil op og sige dav til jer. Er der evt mulighed for overnatning
Skrevet af
Vibeke, d.
10-05-2012
Til John: Tak for de rare ord!
:-D
Skrevet af
John, d.
07-05-2012
Hej med jer. Super fedt i stadig er kørende deroppe, kan huske da jeg i 70´erne var med mine, vist lidt foragede, forældre :) oppe og se lejren, det virkede hyggeligt på mig, gid jeg havde haft modet til at følge det umiddelbare og drømmene, og bare havde givet slip. God vind til jer.
Skrevet af
Vibeke, d.
03-05-2012
Det er OK, bare vi har en mulighed for kommentarer og debatindlæg, så er mor her tilfreds - hehe! :-D
Skrevet af
Volker, d.
25-04-2012
Kære Vibe, både jeg og Marianne er ikke glad for de der side-bjælke kommentar-firkanter. Så, jeg har slettet dem nu to gange, også fordi jeg synes det er rart med kun 1 sted: gæstebog/debat. og det "rum" har du jo hermed skabt.
Således har jeg slettet "kassen" med kommentarer igen, og håber at det også er i din Vibe-Ånd!
Skrevet af
Vibeke, d.
25-04-2012
Glædeligt forår til alle
|
|
 |
|
|
|