Min mening om dyresex.
Jeg har lige for nylig læst i Ekstra Bladet, om et stort dyresexnetværk, der blev afsløret i Sverige.
Et kort referat:
Hundehvalpe læres til at dyrke sex med mennesker, og bruges i sexfilm.
Det er lovligt at dyrke sex med dyr i både Danmark og Sverige.
En reporter fra avisen Expressen, gik undercover, og lod sig infiltrere i gruppen.
Lederen, en mand på 45 år, fortalte at de brugte hunde, æsler og heste.
Han var ved at starte en forretning, hvor ”kunder” kunne, mod betaling, dyrke sex med dyr.
Reporteren betalte 500 kr. for få en tæve i løbetid.
Manden fortalt at han modtager hunde fra intetanende folk, der gerne vil af med deres hund, med løftet om et liv på landet.
Hele artiklen kan læses på Ekstra Bladet netavis.
http://ekstrabladet.dk/nyheder/samfund/article1083548.ece
.
Nu kommer så min mening.
Dyresex, sex med mindre årige, sex med tvang, herunder voldtægt, bør straffes med flere år i skyggen, og her gør det ikke noget at de bliver sat i celle med nogle rockere, for de er normalt ikke så glade, ved den type mennesker.
Så kan de lærer det.
For efterhånden mange år siden, havde jeg en ven der arbejde ved et stort affalds firma, hvor han stod ved rullebåndet, hvor diverse affalds genstande kom, og jeg må nok sige at min ven fik gode saftige pornofilm med hjem. Hans arbejdskollegaer kunne altid se når der var en ungkarl mindre i byen, der væltede alt muligt sex sager ud på rullebordet.
En dag kom han hjem med en dyrepornofilm. Først afslog, at jeg overhovedet at ville se på den slags film.
Men, så er det med mig, min nysgerrighed og det med at, jeg har den holdning at man ikke skal lade alle andre afgøre, hvad der er rigtigt eller forkert.
Så jeg ville gerne se filmen, i små bider. Så lidt i 1 minut, spolede frem, så et minuts penge, og så videre. Intet ændrede ved min holdning til dyresex, det er vammelt og frastødende.
En klassekammerat på tekniskskole boede på kollegium ved skole der havde meget tynde vægge, en dag hørte han, at naboen med venner, så dyresexfilm, og han hørte de råbte: hun gør det ikke, hun gør det ikke, jo fand’me hun gjorde det.
Her må I så bruge jeres fantasi, til hvad hun gjorde.
Og så er dyresex lovligt i danmark.
Folketinget har nedstemt forslaget om at gøre dyresex ulovligt ?????
Min første tanke, gad vide om der er så mange landmænd i folketinget, der selv har en stald hobby.
Nu håber jeg så af DF nu kan få flertal imod dyresex. Ellers fatter jeg ikke hvad de har at gøre der inde på borgen,
En afstemning på EB’s hjemmeside, viste følgende.
3,68 %, Sagde OK til dyresex.
2,88 %, Det vil jeg gerne prøve.
9,51 %, Pirrende at se på.
18,39 %, Noget mærkeligt noget, og synd for dyrene.
57,54 %, Afskyeligt og skulle forbydes.
8,00 %, Ved ikke.
Skal dyresex forbydes:
Ja 70,41 %
Nej 18,16 %
Ved ikke 11,43 %
Hvis folketinget skal afspejle befolkningen, så er da en del medlemmer der skal ændre mening mht. til holdningen til dyresex.