MØDESTEDET FOR HUNDE VENNER

HEJSA VENNER Alle er velkommen til at deltage i hunde debatten, har du nogle gode råd, ideer, forslag, eller spørgsmål, evt. til hundetræning eller andet, så skriv dit indlæg her, så alle besøgende kan få glæde af at se det! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- HILSNER BEDES SKRIVES I VORES GÆSTEBOG ELLER BOBBI 's GÆSTEBOG PÅ FORHÅND TAK
Skrevet af Hanne, d. 28-02-2008
Hej hunden venner.
jeg har vært på hjemme sid www.dyreinstitut.dk og det lyd som et godt sted at få hunde træning det handel om samle arbejdet mellen hunde og eje så man få en postion oplevelser. Så det vil jeg prøve med min hund på 6 månede,som ellers er dyrtig, men lidt nervøs få andre hund. PS: undskylde vis der er stave fejl for jeg er lidt ord blind. så i kan jo prøve hjemmesiden vis har lyst.
E-mail:
Skrevet af Bo, d. 19-12-2005
Hej Thorvald

Ja det er et godt spørgsmål ved det fagtisk ikke selv inu,da det kommer and på hvor meget jeg selv kan til den tid derfor skrev jeg ikke om det "kun" er selvskab eller om det skal være en form for "servichund" jeg har/får brug for så håber at få mange gode forslag til begge dele så jeg har noget at se på afforskellige racer indtil jeg skal ha den (bliver nok om ca ½ års tid)

knus Bo
Skrevet af Thorvald, d. 15-12-2005
hej Bo.
ikke for at kritisere Maj-Brit,men hun glemte at spørge hvad du vil bruge hunden til.Skal den altid være på gulvet,eller vil du også gerne sidde med den F.eks hvis du vil det er de hunde hun foreslår nok lige store nok"SS".Så skal du ha en selvskabshund,en japansk Spids er bare gode,,Bobbi er halv Spids,men der er også Papillol,pudler,men der findes også andre f.eks bl.a blandingshunde.

knus Thorvald
håber andre har flere ideer "SS"
Skrevet af Maj-Brit, d. 14-12-2005
hejsa Bo

her er nogle eksempler på hunde der vil være egnet for dig,se på om de er noget for dig ellers kan det jo også være andre har gode forslag
som handicaphund kan følgende racer være et godt bud:
Labrador Retriever
Schæfer
Golden Retriever

knus Maj-Brit

Skrevet af Bo, d. 13-12-2005
hejsa
nogen der har et godt forslag til en hund der er egnet til en handicappet (køre stol)
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE