Som det nok kan ses, så tager jeg mange billeder med mit spejlreflex kamera Olympus E410, jeg har også et lille kamera det er også et Olympus digital, det har jeg taget mange billeder med før jeg fik det store.
Det er blevet lidt sjovere at fotograferer for jeg er kommet med i den lokale fotoklub, den er ny startet her i foråret og jeg var strakt med da de startede op, de har mødeaften hvert onsdag på Erikstrupskolen i "Bøgen". de første gange kikke vi på medlemmerne billeder og det har jeg lært rgtigt meget af, især redigeren af billeder, beskæring og rette lys til er blevet brugt flittigt siden.
Så jeg vil løben tage nye billeder og det bliver ikke af høns der komme på denne side, men nogle af de andre billeder jeg har taget og vil tage fremover.
Har indvisteret i et nyt lille kamera er Canon 105 det skulle tage lidt bedre billede end mit lille olympus, men det gør det ikke. Bruger det når man lige skal på udflugt eller familie fest eller udflugt, det fylder ikke meget og jeg har da også taget en del billeder med det, men er ikke helt tilfreds endnu til at ville vise dem frem.